5 marca 2015

Jakich audycji ekonomicznych warto słuchać?

Audycje radiowe są znakomitym źródłem informacji o gospodarce. Dlaczego?
  1. Poziom dyskusji jest często wyższy niż w programach telewizyjnych.
  2. W wielu programach zapraszani goście mają odmienne punkty widzenia, dzięki czemu można rozszerzyć swój punkt widzenia na daną kwestię.
  3. Audycji można bezproblemowo słuchać również podczas wykonywania innych czynności, np. podczas jazdy samochodem, sprzątania czy biegania.
  4. W większości przypadków nie ma problemu z dotarciem do archiwalnych audycji np. jeśli nie mogliśmy posłuchać audycji danego dnia na żywo.
A więc jakich audycji warto słuchać przede wszystkim?
Moim zdaniem na pierwszym miejscu trzeba postawić zdecydowanie EKG — Ekonomia Kapitał Gospodarka. Ta audycja nadawana jest na żywo od poniedziałku do piątku o godzinie 9.00 na antenie radia TOK FM i prowadzona jest przez Macieja Głogowskiego. W latach 2007-2013 głównym gospodarzem programu był wybitny, niestety zmarły w minionym roku, polski dziennikarz ekonomiczny Tadeusz Mosz.
Wśród zapraszanych gości są eksperci ekonomiczni, profesorowie, ministrowie, prezesi, przedsiębiorcy, przedstawicie związków zawodowych, a przydarzyło się nawet, że zapraszani byli również wybrani spośród osób komentujących często audycję EKG na profilu TOK FM na Facebooku. Świetnymi elementami programu są jego stałe części takie jak „pozytywne informacje” czy „zdziwienia”.
Oprócz tradycyjnej drogi audycji można słuchać również na żywo przez internet, a archiwalne audycje są możliwe do odsłuchania ze strony internetowej radia lub za pomocą aplikacji TOK FM (wymaga płatnej subskrypcji, a sama aplikacja pozostawia wiele do życzenia).
Oprócz tego w TOK FM warto zwrócić uwagę na prowadzone przez Aleksandrę Dziadykiewicz:
W Polskim Radiu odnajdziemy:

W RMF FM możemy posłuchać „Faktów ekonomicznych” o 07:30 i 17:30. W poniedziałki natomiast jest cykl „Twoje pieniądze”. 
Z wyłącznie internetowych polskojęzycznych podcastów warto wyróżnić Echa rynku oraz podcasty Deloitte. Natomiast miłośnicy poglądów wolnorynkowych znajdą coś dla siebie w radiu Kontestacja.
Miłego słuchania:)

PS. W całości warte polecenia było Radio PiN, które specjalizujące się w tematyce ekonomicznej. Niestety zaprzestało swojej działalności w październiku minionego roku. 
Źródło: Mackingster, DeviantArt

1 komentarz :

  1. Taka wiedza zawsze się przyda. Prowadząc firmę trzeba być obrotnym. Mnie tu zainteresowała automatyka przemysłowa od https://wirautomation.pl

    OdpowiedzUsuń