21 września 2015

5 aplikacji, które wspomogą naukę ekonomii

Książki i dobre artykuły trudno zastąpić, ale jest kilka aplikacji, które mogą pomóc w nauce ekonomii.

1. Encyklopedia pojęć ekonomicznych

Jest to aplikacja przygotowana przez Narodowy Bank Polski. Jak sama nazwa wskazuje, jest to zbiór encyklopedycznych haseł. Pojęcia są wyjaśnione przystępnie, ale i bez nadmiernych uproszczeń, także aplikacja może stanowić podręczną pomoc w nauce mikro- i makroekonomii. Encyklopedia pojęć ekonomicznych jest dostępna na urządzenia z system Android i iOS

2. QuizApp

Aplikacje quizowe w ostatnim czasie zdobyły dużą popularność i duża w tym zasługa QuizAppa. Quizy zawierają w sobie element rywalizacji, w tym przypadku ze znajomymi lub użytkownikami QuizAppa z całego świata. Aplikacja jest bardzo dobrze wykonana, obejmuje duży zakres tematów, w tym również pytania ekonomiczne. Możemy zmierzyć się choćby z mistrzem miesiąca w ekonomii z USA czy Indii, jak też z autorem tego bloga, swego czasu wicemistrzem miesiąca w Polsce;) Quizy w świetny sposób łączą rozrywkę z nauką. Minusem może być brak języka polskiego. Aplikację można pobrać na urządzenia z system Android i iOS

3. SpotOn

SpotOn to - dostępny również w formie aplikacji - magazyn przygotowywany przez redakcję serwisu ekonomicznego ObserwatorFinansowy.pl. Zawiera bardzo wnikliwe teksty na tematy ekonomiczne, polskich i zagranicznych autorów. Magazyn jest dostępny za darmo i nie zawiera reklam. Wersja na iOS, na Androida i na komputer stacjonarny. Magazyn jest dostępny w j. polskim i j. angielskim.

4. KhanAcademy

Khan Academy to współcześnie jedna z najbardziej zaawansowanych platform edukacyjnych. Centrum serwisu to edukacyjne filmiki, które obejmują już wiele tematów. Wokół tego został zbudowany cały system z ćwiczeniami i narzędziami pozwalającymi na naukę danego zagadnienia. Z tematów ekonomicznych możemy przerobić m.in. ciekawe kursy z mikro- i makroekonomii. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z system iOS i Android. Wersja na androida jest na razie w fazie beta, żeby wypróbować aplikacje trzeba dołączyć do grona testerów przez tę stronę. Oczywiście z Akademii można korzystać również bezpośrednio przez stronę internetową.

5. Aplikacja MSN Finanse

Bardzo dobra aplikacja do sprawdzania informacji związanych z gospodarką, rynkami i inwestowaniem. W jednym miejscu gromadzi aktualności i artykułu z najważniejszych źródeł, informacje o zmianach wskaźników rynkowych, kalkulatory hipoteczne i walut i wiele innych. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem Windows.

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz